#2016-07-04 02:50:18 

Monsumek

Użytkownik

Czy to prawda, że buty mogą powodować zwyrodnienie stóp. Zauważyłem, że jedna noga mi się skrzywia, czy może to być spowodowane źle dobranym obuwiem. Być może to jest chwilowe i zaraz przejdzie, może też mam przemęczone nogi od gry w piłkę. Jest na forum jakiś fizjoterapeuta, który zna się na temacie?
#2016-07-04 03:58:28 

JaGrażyna

Użytkownik

Zawsze musisz dokładnie dobierać rozmiar buta. Jeśli gdzieś cię uwiera lub wpija może to mieć wpływ na układ mięśni i w konsekwencji zmiany w chodzeniu i układaniu stopy. Stąd twoja krzywa noga. Dlatego zawsze kupuj dobrej jakości buty, o miękkiej podeszwie, które dobrze dopasowują się do stopy.
#2016-07-04 04:21:14 

NiebieskaKartka

Użytkownik

Dzień dobry, jestem fizjoterapeutką i myślę, że powinien pan przede wszystkim udać się do specjalisty. Powodów może być kilka. Jeżeli zauważył pan zmiany, a rozumiem, że są to zmiany nabyte może pan oczywiście zmienić buty. Najlepiej jest jak najwięcej chodzić boso, żeby stopa odpoczęła.
#2016-07-04 06:55:29 

Tranios

Użytkownik

Dobre buty to podstawa. Już widziałem nieraz jak się wykrzywiają stopy, bo ktoś musiał źle układać nogę i mięśnie się przyzwyczaiły. Na szczęście jest to proces odwracalny, ale po co sobie robić problem. Już nie mówiąc o tym, że dobry fizjoterapeuta też kosztuje.
#2016-07-04 08:28:56 

NiebieskaKartka

Użytkownik

Mój syn miał taki problem, zmienił buty i od razu przeszło. Nie ma co męczyć nóg. Kup najzwyklejsze trampki. One zawsze są wygodne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015