#2016-04-18 02:48:02

Chmurka

Skąd: Sopot

Cześć. Mam dość nietypową pracę do napisania z języka angielskiego jaką zadała mi moja nauczycielka w liceum. Do przygotowania mam całkiem spory projekt dotyczący jednego z największych i najbardziej popularnych uniwersytetów na świecie czyli Uniwersytet w Cambridge. Szukam informacji na temat tego uniwersytetu aby móc dokończyć mój projekt i tutaj mam prośbę do Was. Czy mogli byście podać tu na forum kilka informacji o Cambridge lub ewentualnie podesłać kilka linków do stron na których znajdę odpowiednie dane?
#2016-04-18 04:06:01

Stokrotk4

Skąd:

Hej. Uniwersytet Cambridge jest zaraz po Oxfordzie najstarszym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii który został założony w roku 1209, położony jest w środkowej Anglii i jest to jeden z najlepszych uniwersytetów nie tylko w Europie ale i na świecie. W Cambridge studiuje 18500 studentów a działalność Cambridge nie jest ograniczona tylko do sfery akademickiej ale także prowadzone są tam badania naukowe. Obszerniejsze informacje masz na stronie https://fce.pl/university-of-cambridge dodam jeszcze z ciekawostek, że powszechnie znane są wyścigi ósemek w wioślarstwie pomiędzy drużynami z Oxfordu i Cambridge. Kolejną ciekawostką jest fakt, że absolwenci Cambridge są rekordzistami w ilości zdobytych nagród Nobla – zdobyli ich 65.

#2016-04-18 05:41:47

DobryDuch

Skąd: Antoniewo

Ja również dodam pewną ciekawostkę. Na uniwersytecie Cambridge w 1871 roku zostało założone laboratorium Cavendisha które jest słynne z tego, że prowadzi badania dotyczące struktury DNA i atomu.
#2016-04-18 07:17:01

Chmurka

Skąd: Sopot

Dziękuję wszystkim za te cenne informacje. Zaglądnę jeszcze na stronę którą podesłał mi kolega.