#2016-03-23 07:01:19

Skąd: Gdynia

Moja żona ma problem z dzieciństwa, z którym do tej pory nie może sobie poradzić i odbija się to na naszych dzieciach. Była ona jedynaczką wychowywaną przez ojca - żołnierza. Był dla niej bardzo wymagający.. Jak ją poznałam i braliśmy ślub często płakała z tego powodu, żal jej było jej dzieciństwa i zarzekała się, że nie będzie jak jej ojciec. Ale teraz w stosunku do naszych dzieci jest taka sama. Dlatego chciałbym zapytać czy znacie dobrego psychoterapeute w Szczecinie?
#2016-03-23 09:43:42

Przerwa

Skąd: Ostróda

Słyszałam że dzieci wojskowych mają ciężko, chyba nawet trudniej niż dzieci nauczycieli, bo na ten temat tez wiele słyszałam. Dobrze że szukasz pomocy dla żony ale czy ona w ogóle chce podjąć leczenie. Bo bez jej motywacji i chcęci pracy nad sobą nic nie zdziałasz.
#2016-03-23 12:14:52

Skąd: Gdynia

Starałem się z nią rozmawiać o tym co dzieje się u nas w domu, ale kiedy tylko zaczynam temat i nawet mimochodem wspomnę, że zachowuje się jak jej ojciec to jest z tego straszna awantura. Nie wiem jak do niej dotrzeć i wydaje mi się że terapia jest jedynym rozwiązaniem, czy ona tego chce czy nie. Bo nie można krzywdzić dzieci, tylko dlatego, że kiedyś samemu padło się ofiarą tyrana.
#2016-03-23 12:34:36

NiebieskaKartka

Skąd: Gniezno

Nie możesz żony zmuszac do podjęcia leczenia. Psychoterapia ma do siebie to, że przynosi najlepsze efekty wówczas kiedy osoba sama czuje potrzebę zmiany sposobu swojego postępowania, chce dotrzeć do podłoża problemu i zgłębić jego przyczyny. Taki przymus, jaki chcesz wywrzeć na żonie jest niedopuszczalny. Terapia może potrwać od kilku miesięcy nawet do kilku lat i wywymaga od uczestnika zaangażowania, bez tego, twoja żona się nie otworzy przed terapeutą.
#2016-03-23 12:58:53

JaGrażyna

Skąd: Dąbrówno

Wizyta u terapeuty to rzeczywiście dobry pomysł. W jej przypadku, kiedy źródłem problemów ewidentnie są przeżycia z dzieciństwa i wczesnej młodości najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoanaliza. Pani Barbara Lubikowska jest świetnym terapeutą zajmującym się właśnie psychoterapią psychodynamiczną w Szczecinie. Bardzo przyjemna i kompetentna kobieta i wydaje mi się, że mogłaby pomóc twojej żonie.
#2016-03-23 14:12:36

Skąd: Gdynia

O i w końcu ktoś mi pomógł. Dziękuję serdecznie. Wiadomo, że zawsze lepiej jest korzystać z usług kogos sprawdzonego, zwłaszcza że chodzi o najblizsza mi osobę. :)