#2016-02-16 23:27:10 

SkarbNarodu

Użytkownik

Witajcie! Otóż mam niemały zakład ślusarski w Gdyni, który teraz rozwijam. Raz, że doszło kilku pracowników, dwa, że doszły nowe sprzęty. I teraz mam do Was pytanie. Może głupie, może nie, nie wiem, wolę spytać. Otóż wiem, jak to było, kiedy zakładałem jednoosobową firmę, tj., zezwolenia różnego rodzaju i tak dalej. Czy teraz coś się zmieniło? Czy przy rozwoju firmy jest coś potrzebne?
#2016-02-17 01:32:36 

DobryDuch

Użytkownik

Cześć! Wiesz co, nie wiem, jak to jest z jakimś tam prawem gospodarczym, ale z tego co się orientuję, to trzeba mieć jakieś dokumentacje odnośnie tego, jak to może wpłynąć na środowisko. Tam wiesz, wydzielanie gazów, zanieczyszczeń itd.
#2016-02-17 02:42:39 

SkarbNarodu

Użytkownik

No tak, w końcu trochę się to zwiększy, tym bardziej, że już mam też większe maszyny, które swoje też produkują.
#2016-02-17 04:01:28 

DobryDuch

Użytkownik

Więc musisz się postarać taki raport sporządzić, albo znaleźć kogoś, kto zajmuje się prawem ochrony środowiska w Trójmieście, kto Ci sporządzi taki dokument. Wtedy przynajmniej przed urzędem nie będziesz musiał świecić oczami, tylko dasz im pełną dokumentację.
#2016-02-17 05:11:29 

Gumiak

Użytkownik

A to jest chore… człowiek rozwija się, wspiera rynek, a tu jeszcze musi prosić ich, czy może łąskawie poszerzyć swoją działalność…
#2016-02-17 07:13:37 

DobryDuch

Użytkownik

Wiesz, to zależy jak spojrzeć. Oczywiście z perspektywy kolegi to jest sporo trudu, tak? Ale z drugiej strony… chcę, żeby moje dzieci, a później wnuczęta żyły w miarę czystym środowisku, a i podejrzewam on tego samego by chciał dla swojego potomstwa. Wiesz, ochrona środowiska w przedsiębiorstwie jest myślę jedną z ważniejszych rzeczy, jaką dla przyrody można zrobić. W końcu to nic innego jak fabryki i podobne ośrodki wydzielają wszelkie zanieczyszczenia.
#2016-02-17 08:54:32 

SkarbNarodu

Użytkownik

No racja… choć dla mnie to jest uciążliwe… nie mam zielonego pojęcia o tym, jak taki raport sporządzić, ani czy jakiś wniosek przygotować.
#2016-02-17 09:24:52 

DobryDuch

Użytkownik

Dlatego mówię Ci raz jeszcze, najlepiej znajdź sobie kogoś, kto zajmuje się profesjonalnie doradztwem w zakresie ochrony środowiska, to wtedy będziesz miał sprawę mniej więcej z głowy. Myślę, że jeszcze nie masz na tyle dużego zakładu, żeby zatrudniać jakiegoś prawnika, który by się tym zajął, a też z drugiej strony myślę, że ktoś z zewnątrz wykona to taniej niż gość na etacie.
#2016-02-17 09:37:20 

SkarbNarodu

Użytkownik

Trudno się nie zgodzić… no nic, będę szukać. Dzięki za odpowiedź ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015