#2016-02-09 04:40:39 

Xtrex

Użytkownik

Witam serdecznie. Od wielu lat mieszkam za granicą i postanowilem w koncu wybrac sie na wakacje do mojej ojczyzny. Bardzo chcialbym odwiedzic Torun gdyz przez pewien krótki czas tam właśnie mieszkałem, ale nigdy nie miałem czasu na zwiedzanie ani zagłębianie się w hitorię tego miasta. Chciałbym to nadrobić stąd pytanie na forum jakie zabytki tego starego krzyżackiego miasta koniecznie muszę zobaczyć?
#2016-02-09 04:54:37 

Luźna

Użytkownik

No nie wierzę że mieszkałeś w naszym pięknym Toruniu i nie znalazles chwili na przchadzke po miescie albo chociażby zainteresowanie się pięknymi budowlami.
#2016-02-09 06:20:57 

FranekJ

Użytkownik

Toruń to jedno z piękniejszych miastw Europie. W zasadzie całe jest zabytkiem więc nawet nie wiem od czego zacząć :D.Tradycyjnie możesz rozpocząć od kościołów. Znajdziesz budowle w stylu gotyckim , neoromańskim, barokowym itd. Oczywiście musisz pzejśc się w pobliżu murów i baszt a takze zobaczyć bramy i promenadę. Stamtąd już tylko kawałek do ruin zamku z którego niestety niemal nic nie zostało.
#2016-02-09 06:34:22 

Gumiak

Użytkownik

Cześć. Kolega jak widać jest bardziej spacerowiczem co też stanowi atrkację, ale możesz również wybrać się w rejs po Wiśle i odwiedzić wiele muzeów. Mi osobiście najbardziej podoba się obserwatorium UMK może dlatego ze bardzo pociaga mnie kosmos i te sprawy :) Pozdrawiam i miłego wyjazdu.
#2016-02-09 08:30:15 

Xtrex

Użytkownik

Dzięki za wskazówki. Nie zaznaczyłem na początku ze będę z żoną i dziećmi więc najbardziej własnie interesują mnie aktywniejsze atrkacje Torunia i okolic. Co z tych rzeczy moglibyscie jeszcze polecic?
#2016-02-09 09:18:07 

DeserZKremem

Użytkownik

Dla dzieci oczywiście pierniki toruńskie. Pyszoota :). Toruń nie należy do miast rozrywkowych, bardziej nastawiony jest na spokój i wypoczynkowe spędzanie czasu. Ale żona na pewno się ucieszy jeśli zabierzesz ją do restauracji na rynku starego miasta a potem pojdziecie do pijalni piwa lub wina w przytulnej piwnicy. Bardzo tam romantycznie.
#2016-02-09 11:25:23 

Xtrex

Użytkownik

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Już sie niecierpliwei jak pomysle sobie o tym weekendzie :). Pozdrawiam!
#2016-02-09 12:10:16 

DeserZKremem

Użytkownik

Ja również pozdrawiam i bezpiecznej podróży do naszej pięknej ojczyzny.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015